Glinki do włosów

Glinka do stylizacji włosów to produkt kosmetyczny z bardzo dobrym składem. Sprawdza się zarówno do układania fryzury, jak i w codziennej pielęgnacji. Bazową substancją glinki jest montmorylonit wydobywany ze skład wulkanicznych. Składnik ten odżywia i pielęgnuje włosy, ale to nie wszystko. Glinki do włosów nie obciążają kosmyków, a przy tym gwarantują mocny chwyt.

W glinkach często znajdują się dodatki takie jak większa ilość wosku, wyciąg z mięty pieprzowej, czy glinka bentonitowa. Występują głównie w wersji matowej, co jest odpowiedzią na obecnie panującą modę – wciąż większość mężczyzn decyduje się na mat, zamiast na połysk.  

Jak działa glinka do włosów?

Glinka do włosów daje matowy finisz, a jednocześnie mocny chwyt. Zwiększa objętość i unosi u nasady, a przy tym wzmacnia strukturę włosów. Nie skleja kosmyków, wręcz przeciwnie – pozostaje elastyczna przez cały dzień. Wykończenie jest naturalne, zdrowe, włosy nie wydają się sztywne.

Przed użyciem glinki do stylizacji, rozgrzewamy ją w dłoniach. Należy pamiętać, aby nie nakładać zbyt dużej ilości produktu. Jest to niewskazane niezależnie od kosmetyku – w przypadku wszystkich stylizatorów panuje zasada „im mniej, tym lepiej”!

Glinki są wręcz stworzone dla osób preferujących świeży, subtelny wygląd fryzury w stylu quiff czy messy. Często mają również ciekawe, zmysłowe zapachy, co dodatkowo zwiększa przyjemność z ich stosowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium